Vážení občania SR, vážní zdravotníci, milí priatelia,

protestný deň zdravotníkov, ktorý zorganizovala Slovenská lekárska únia špecialistov a Lekárske odborové združenie za podpory Slovenskej lekárskej komory, Komory sestier a pôrodných asistentiek, stomatológov a ďalších zdravotníkov, nás presvedčili, že zdravotníci sú úzko spojení s potrebami občanov Slovenska. Vaša statočnosť nás presvedčila o tom, že vám nejde len o vlastný prospech, ale naopak, že v mene ľudskosti ste schopní aj obetí. Pochopili sme váš hlavný odkaz, že bez toho, aby zdravotníctvo slúžilo občanom, nemôže slúžiť ani vám ako zdroj poctivej obživy. My, občania, vaši pacienti, dnes už jasne rozlišujeme, kto to myslí vážne a kto pod zámienkami „robenia poriadku“ chce situáciu zneužiť len v prospech svojho osobného, alebo skupinového zisku! Nesmierne si váš počin vážime a preto vaše oprávnené požiadavky podporíme Červeno-bielym dňom protestu proti tomu, čo sa deje v zdravotníctve ( a nielen v zdravotníctve).

Posielame vám v prílohe 2 dokumenty, ktoré je treba stiahnuť, vytlačiť, rozširovať. Farebný plagát si vytlačte hoc aj čierno-bielo, ak nemáte možnosť vytlačiť si ho vo farbe. Podstatný je odkaz, ktorý chceme rozšíriť do každého mesta, obce, domu a bytu na Slovensku. Prosíme a žiadame všetkých, aby to urobili v mene svojich rodičov, svojom, aj v mene svojich detí! 

Vyzývame všetkých k ativite, ide nám o posledné sociálne istoty, ktoré nám ešte neukradli! Ide nám o zdravotníctvo pre všetkých občanov, nielen pre tých, ktorí si majú čím platiť!

 

stiahnúť oficiálny plagát v formáte PDF

 

Petícia  občanov  Slovenskej republiky za záchranu slovenského zdravotníctva pre občana

 

– formát MS Word

formát PDF


V Košiciach, dňa 13.marca 2011

 

Alžbeta Bukatová,
predsedníčka petičného výboru