Predlhé nočné cesty autom z jednaní v Bratislave do Košíc sú dobré na to, aby sa analyzovalo, plánovalo, ale aj snilo a veselilo. Mnohí naši členovia vedia, že jedným z týchto „autových“ nápadov,  plesom SLÚŠ sme sa pohrávali už viac rokov. Realizovať sa nám ho však podarilo až 26. januára tohto roku, a to najmä vďaka nadšeniu našej Martinky (MUDr. M. Kuldáčovej), ktorá má okrem medicíny veľmi blízko aj k tancu a umeniu. Nevyužiť znamená zahodiť a to by bol hriech preveliký.  

Svetlá sa stlmili, na javisko vystúpila operná speváčka Várádyová a sál zaplavili zvuky árie. Vzrušená atmosféra, nádherné dámy v nádherných šatách, hra svetiel, rozžiarených tvárí, dvornosti, vôní. Vynikajúci hostia, odhodlaní tanečníci a mäkká, skvostná atmosféra v bielom prestretých stolov, všadeprítomní čašníci s výbornými jedlami a pitivom.  To je, čo si pamätám z úvodu.

 Potom už nasledoval strhujúci program, ktorý nám pripravili moderátor Richard Herrgott, tanečná škola Plačkovcov Meteor, náš Ferko (MUDr. F. Kováčik) so svojou skvelou ľudovkou a tanečnou skupinou Omladinou, fantastická Nicol McCload a diskotéka, ktorú  pripravil  Viliam Szirmay. Samozrejme, nesmel chýbať ani Ďuro Vančík so svojou Električkou č.6 a ďalšími košickými hitmi, bez ktorých sa nám, Košičanom ples neráta.   Na svoje si prišli aj milovníci kvalitných vín, pre ktorých pripravila ich degustáciu spoločnosť ELESKO, a.s. Dámy si rady pozreli výstavu plesových šiat a tie náročné aj výstavku diamantov. Na správnosť poskytovania plesovej starostlivosti a plesových výkonov dozerala predsedníčka ÚDZS, MUDr. Monika Pažinková.

Košice opäť raz dýchali atmosféru špičkového plesu, na aké sa tak často nedostaneme ani keby sme bývali v Paríži, čo nebývame. To zhodne konštatovali všetci  parketoví levi z celého Slovenska, ktorí sa nemýlia, alebo sa mýlia len veľmi zriedka. A tí ho vyhlásili za najlepší ples sezóny. My s Alenkou súhlasíme, aj keď sme boli len na tom jedinom.   Určite si to myslela aj hviezda večera Nicol McCloudová, ktorá v družnej zábave s vytrženými účastníkmi plesu zabudla na čas a odchádzala s poslednými hosťami, čo sme ale boli všetci, pretože skôr neodišiel nik, ani tí, čo mali febrility a pôvodne chceli odísť už večer. Jej posledné slová predtým ako sa stratila v raňajšom mraze v preklade zneli: „Uvidíme sa na budúci rok!“.

Kto neprišiel, tak len preto, že nevedel. Kto vedel a nemohol,  môže banovať. Kto nevedel a nebanuje, nie je náš.

Reportáž pre vás z plesu pripravil  MUDr. Andrej Janco

                      Budúci ples, ples s č. 2, sa bez Vás už nezaobíde!

                      …… a vy sa bez plesu č. 2 tiež nezaobídete……..

 

 

 

u